Kraj dla starych ludzi (Rafał Chojnacki)

Mons Kallentoft: Duchy wiatru
Mons Kallentoft: Duchy wiatru

Powieść „Duchy wiatru” to drugi tom nowej serii wewnątrz cyklu powieści o Malin Fors, policjantce ze szwedzkiego Linköping. Niebagatelne znaczenie dla fabuły mają tym razem żywioły. Po „Wodnych aniołach”, w których punktem wyjścia było zabójstwo pary małżonków w domowym jacuzzi, mamy to czynienia z „Duchami wiatru”, rozpoczynającymi się od wisielca w domu starców. Czytaj dalej Kraj dla starych ludzi (Rafał Chojnacki)

Tożsamość Davida Saraca (Rafał Chojnacki)

Anders de la Motte: Szczątki pamięci
Anders de la Motte: Szczątki pamięci

Anders de la Motte dał się poznać jako sprawny twórca thrillerów kryminalnych z wątkami nawiązującymi do nowoczesnych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem internetu. Trylogia, którą tworzą powieści [geim], [buzz] i [bubble], spotkała się z dość dobrym przyjęciem również w Polsce. Dzięki temu mamy okazję przyjrzeć się kolejnej serii, której pierwszym tomem są właśnie Szczątki pamięci.

Czytaj dalej Tożsamość Davida Saraca (Rafał Chojnacki)

Żołnierze z przedmieścia (Rafał Chojnacki)

Anders Roslund, Börge Hellström: Dwaj żołnierze
Anders Roslund, Börge Hellström: Dwaj żołnierze

Tytułowych „dwóch żołnierzy”, to praktycznie jeszcze nastolatki (starszy z nich ma 18 lat). Bracia Gabriel i Leon są członkami nowo powstałego gangu. Tatuaże z logo swojej poprzedniej organizacji usunęli z nóg lutlampą. Teraz mają plany, dzięki którym zyskają szacunek wśród swoich i strach wśród reszty Szwedów. Czytaj dalej Żołnierze z przedmieścia (Rafał Chojnacki)