Piekło w środku lata (Rafał Chojnacki)

Mons Kallentoft: Śmierć letnią porą
Mons Kallentoft: Śmierć letnią porą

Choć o cyklu, który Mons Kallentoft zapoczątkował powieścią „Ofiara w środku zimy” zwykło się mówić jako o serii z komisarz Malin Fors, to przecież nie jest to do końca prawda. Kallentoft nawiązuje do tzw. powieści policyjnych procedur, a wiec podgatunku kryminału, w którym sporą rolę odgrywa zespół polcjantów, badający daną sprawę. Szwedzkimi klasykamu tego rodzaju literatury są Sjöwall i Wahlöö oraz Henning Mankell. Czytaj dalej Piekło w środku lata (Rafał Chojnacki)

Kto zabija dobrych ludzi? (Adam Grot)

A.J. Kazinski: Ostatni dobry człowiek
A.J. Kazinski: Ostatni dobry człowiek

„Ostatni dobry człowiek” to powieść dla wymagającego czytelnika. Ma dość skomplikowaną fabułę, która porusza się do przodu bardzo powoli. Na dodatek walka z niesprawiedliwością wydaje się być z góry skazana na porażkę. Atrakcyjności dodają za to sensacyjne motywy, wyglądające na zaczerpnięte żywcem z powieści Dana Browna. Czytaj dalej Kto zabija dobrych ludzi? (Adam Grot)

Zostaje tylko zemsta (Rafał Chojnacki)

Anders Roslund, Börge Hellström: Dziewczyna, która chciała się zemścićPolskie wydanie powieści Box 21, zaprezentowane jako Dziewczyna, która chciała się zemścić, może wprowadzić w błąd czytelników, którzy nie znajdą podobnie brzmiącego tytułu w oryginalnych notkach biograficznych autorów. Na szczęście jednak wydawnictwo Albatros zadbało przynajmniej o odpowiednią kolejność, powieść ta jest bowiem następną po Bestii, która przed kilku laty ukazała się na na naszym rynku. Czytaj dalej Zostaje tylko zemsta (Rafał Chojnacki)