[PRIMA APRILIS] Nowy skandynawski projekt Mroza

Remigiusz Mróz, jeden z najbardziej pracowitych polskich autorów kryminałów, rozpocznie wkrótce swój nowy, skandynawski projekt. Już wcześniej, pod pseudonimem Ove Løgmansbø, napisał serię książek, których akcja rozgrywała się na Wyspach Owczych, które są zamorskim terytorium Danii. Nowy cykl zostanie napisany już pod jego własnym nazwiskiem.

– Podchodzę do tematu z otwartą przyłbicą. Tym razem jednak nie posyłam swoich bohaterów na koniec świata. Miejscem, w którym toczyć się będzie akcja nowej serii, będzie największa szwedzka metropolia – Sztokholm. – powiedział Mróz, zapytany przez naszą redakcję o nowe powieści.

Projekt jest dość ambitny, ponieważ autor zapowiada 12 tomów nowej serii. Każdy z nich będzie rozgrywał się w trakcie innego miesiąca, tworząc rok kalendarzowy. Od tego właśnie wzięła swoją nazwę całe seria – Kalendarium Anniki Hedberg. Za realia szwedzkiej stolicy i ogólny klimat skandynawskiego kryminału, odpowiedzialna będzie zatrudniona przez wydawcę konsultantka. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że do tej roli zaangażowano Katarzynę Tubylewicz.

Tytułową bohaterka serii jest młodą policjantką, która zostaje skierowana do pracy w komendzie głównej policji w Sztokholmie. Jednak zamiast prowadzenia spraw kryminalnych, z powodu braków kadrowych w administracji, trafia do policyjnego archiwum. Niestety, obdarzona analitycznym umysłem Annika, wbrew woli przełożonych, zamiast spokojnie segregować papiery i wysyłać przeterminowane sprawy do policyjnego lamusa, zaczyna wynajdować błędy w prowadzonych przed laty dochodzeniach. Jednak to, co początkowo bierze za pomyłki i nieudolność starszych kolegów, okazuje się spiskiem, w którym gra toczy się obecnie o najwyższe urzędy w Unii Europejskiej…

Znamy już robocze tytuły trzech pierwszych powieści, zapowiadanych przez Wydawnictwo Magnum. Będą to: Styczniowy sen o Gamla Stan, Premiera zabija się w lutym i Marcowe igraszki komisarza Petterssona. Dwie pierwsze z nich ukażą się jeszcze w kwietniu 2021 roku!

Patronat medialny nad nową serią obejmuje serwis Deckare.pl.

Dodaj komentarz