Komisarz Winter: Najpiękniejsza kraina (Kommissarie Winter: Vänaste land)

Komisarz Winter: Najpiękniejsza kraina
Komisarz Winter: Najpiękniejsza kraina

Tytuł oryginalny: Kommissarie Winter: Vänaste land
Reżyseria: Trygve Allister Diesen
Scenariusz: Lars Bill Lundholm
Na podstawie powieści Åke Edwardsona „Najpiękniejszy kraj
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 116 min. – 2 odcinki
Produkcja: Szwecja
Seria: Komisarz Winter (8)
Występują: Magnus Krepper, Peter Andersson
Wersja polska: emisje telewizyjne

Na przedmieściach Göteborga dochodzi do brutalnego mordu. Trzech młodych mężczyzn zostaje nad ranem zastrzelonych w małym osiedlowym sklepie. Wszyscy byli imigrantami pochodzącymi z Bliskiego Wschodu i Afryki. Mord wygląda na przeprowadzoną z zimną krwią egzekucję. Kto jej dokonał? Członkowie jednej z bojówek neofaszystowskich? A może przyczyną tragedii była zemsta lub porachunki lokalnych gangów?

Komisarz Winter (Magnus Krepper), który prowadzi śledztwo w sprawie masakry, wie, że trudno będzie znaleźć odpowiedzi na te pytania. Zabójstwa dokonali profesjonaliści; nie zostawili śladów, a społeczność imigrantów, do której należały ofiary, to osobny świat, szczelnie zamknięty przed szwedzkim detektywem. Tu nikt nie rozmawia z policją, wielu mieszkańców dzielnicy nie zna nawet języka szwedzkiego; swoje sprawy załatwiają między sobą – i wedle własnych reguł. Jedyny trop, jakim dysponuje komisarz to mały chłopiec, który być może był świadkiem strzelaniny. Jak go jednak znaleźć w blokowisku, które wydaje się bohaterowi  nieprzeniknionym labiryntem? Czasu na poszukiwania nie ma, bo trzy pierwsze morderstwa okazują się początkiem ciągu zbrodni, który natychmiast trzeba zatrzymać.

Ekranizacja ósmej powieści z serii, to jednocześnie pierwszy odcinek nowego cyklu adaptacji prozy Åke Edwardsona, z Magnus Krepperem

Dodaj komentarz