Komisarz Winter: Pokój numer 10 (Kommissarie Winter: Rum nummer tio)

Komisarz Winter: Pokój numer 10
Komisarz Winter: Pokój numer 10

Tytuł oryginalny: Kommissarie Winter: Rum nummer tio
Reżyseria: Emiliano Goessens
Scenariusz: Lars Bill Lundholm
Na podstawie powieści Åke Edwardsona „Pokój numer 10
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 116 min. – 2 odcinki
Produkcja: Szwecja
Seria: Komisarz Winter (7)
Występują: Magnus Krepper, Peter Andersson
Wersja polska: emisje telewizyjne

W pokoju numer 10 podupadłego hotelu „Royal” w centrum Göteborga zostaje odnalezione ciało młodej kobiety. Jest także pożegnalny list, ale ekipa komisarza Wintera (Magnus Krepper) szybko wyklucza hipotezę o samobójstwie. Dziewczyna została zamordowana. Na dodatek przed śmiercią ktoś zrobił gipsowy odlew jej ręki. Po co? To nie jest jedyna zagadka, którą musi rozwikłać Winter.
Komisarz był już kiedyś w tym samym hotelowym pokoju. Trafił tu 18 lat wcześniej, kiedy jako młody policjant u progu kariery prowadził śledztwo w sprawie zniknięcia pewnej kobiety. Dochodzenie zakończyło się wówczas klęską; sprawa pozostała do dziś nierozwiązana. Czy fakt, że ofiara została zabita właśnie w tym samym pokoju hotelowym, z którego przed laty zniknęła poszukiwana osoba, jest tylko zbiegiem okoliczności? Winter oczywiście nie wierzy w tego rodzaju przypadki, musi więc stawić czoła nie tylko wyjątkowo tajemniczej i posępnej zagadce kryminalnej, lecz również prześladującym go wspomnieniom i demonom przeszłości.

Ekranizacja siódmej powieści z serii, to jednocześnie drugi odcinek nowego cyklu adaptacji prozy Åke Edwardsona, z Magnus Krepper.

Dodaj komentarz