Åsa Larsson w Polsce

Już za kilka dni, 20 kwietnia, w ramach Festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, odbędzie się spotkanie ze szwedzką pisarką Åsą Larsson.

Autorka ta, najbardziej znana z serii powieści kryminalnych o prawniczce Rebece Martinsson, spotka się z czytelnikami w Teatrze Muzycznym w Toruniu, o godzinie 18:30. Spotkanie poprowadzi popularny pisarz, Maciej Siembieda.

Åsa Larsson pozostaje jedną z najpopularniejszych na świecie szwedzkich autorek kryminałów, co potwierdza nagroda honorowa Crimetime Awards, przyznana jej w 2022 roku na Targach Książki w Göteborgu. Nagrodę otrzymali wcześniej m.in.: Maj Sjöwall, Liza Marklund, Håkan Nesser i Anna Jansson.

Warto pamiętać, ze oprócz kryminalnej serii o Rebece Martinsson, Åsa ma na koncie również, napisaną z Ingelą Korsell, serię PAX. To urban fantasy, skierowane do młodszych czytelników. Ważnym elementem serii są ilustracje, za które odpowiada Henrik Jonsson, szwedzki rysownik, robiący obecnie karierę w Stanach Zjednoczonych, gdzie rysuje m.in. przygody Batmana.

III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Premier i Debiutów Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze – tak bowiem brzmi pełna nazwa imprezy – odbędzie się w dniach 17-21 kwietnia 2024 r. Wśród polskich autorów, z którymi można bedzie się spotkać w trakcie festiwalu, zapowiedziano m.in.: Roberta Małeckiego, Marcina Gorzkę, Annę Kańtoch, Zygmunta Miłoszewskiego, Marka Krajewskiego, Mariusza Czubaja i Martę Matyszczak. Oprócz tego program wypełniony jest panelami, warsztatami i wykładami o tematyce pokrewnej z literaturą kryminalną.

Szczegóły najlepiej śledzić na strononie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze na Facebooku.

Dodaj komentarz