Prawnik (Advokaten)

Prawnik (Advokaten)
Prawnik (Advokaten)

Tytuł oryginalny: Advokaten
Reżyseria: Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Geir Henning Hopland
Scenariusz: Karin Gidfors, Michael Hjorth, Jens Lapidus, Charlotte Lesche, Hans Rosenfeldt, Alex Haridi, Jimmy Lindgren, Peter Lindmark, Maria Nygren, Oliver Dixon, Maria Karlsson
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 10 x 55 min.
Produkcja: Szwecja
Występują: Alexander Karim, Malin Buska, Thomas Bo Larsen
Wersja polska: emisje telewizyjne

Frank Nordling jest młodym i wyjątkowo obiecującym prawnikiem. Kiedy dowiaduje się prawdy o śmierci swoich rodziców, cały jego świat się rozpada.

Jako dziecko, wraz z siostrą Sarą był świadkiem śmierci rodziców w wyniku eksplozji spowodowanej przez bombę samochodową. Jako dorosły mężczyzna, Frank odkrywa, że rodzice zostali zamordowani przez jednego z przywódców przestępczego podziemia w Kopenhadze, Thomasa Waldmana. Mężczyzna jest jednym z najbardziej znanych klientów kancelarii, w której pracuje Frank – przedsiębiorcą, któremu firma wielokrotnie pomagała uniknąć sprawiedliwości…

Aby pomścić swoich rodziców Frank musi przeniknąć do organizacji Waldmana i stać się jego osobistym prawnikiem. Czy poradzi sobie z odstawieniem emocji podczas wykonywania obowiązków służbowych? Czy to jest warte swojej ceny i kto kogo tak naprawdę oszukuje?

Odc. 1
Jako dzieci, Frank i jego przybrana siostra Sara patrzyli, jak ich rodzice giną podczas bombardowania ich samochodu. Sprawca nigdy nie został schwytany, a rodzeństwo zostało rozdzielone, by wychować się w osobnych domach zastępczych. Frank stał się ambitnym obrońcą. Sara nie podziela szacunku brata dla prawa, i idzie w ślady ojca, zostając policjantką. Konfiskuje na ulicach heroinę i desperacko próbuje odciążyć ból od utraty kontroli nad swoim synem. Jej prawdziwym uzależnieniem jest jednak poszukiwanie zabójcy rodziców. Pewnego dnia odnajduje trop i przygląda się jednemu z dawnych kolegów ojca.

Odc. 2
Frank rozpoczyna nową pracę i musi się dopasować do nowych zasad. Sara używa swoich policyjnych kontaktów, by zbadać Waldmana. Kiedy okazuje się być czysty, odwraca wzrok w kierunku drugiego mężczyzny – Bogdana Nikolitcha.

Odc. 3
Frank planuje wykorzystać znajomość z Bogdanem, aby dostać się do Waldmana. Kiedy dowiaduje się, że jeden z wabików Bogdana jest oskarżony o oszustwa podatkowe, stara się, zdobyć tę sprawę. Niestety, prokuraturą rządzi Patricia Staaf – kochanka Franka. Niespodziewanie pojawia się Brian, który błaga Franka o pomoc. Frank zgadza się pod jednym warunkiem: Brian zezna przeciwko Bogdanowi. Sara ukrywa się przed Waldmanem, niestety wróg zna jej tożsamość. Wokół sprawy zaczyna się robić niebezpiecznie – ktoś podpala mieszkanie Patricii. Gdy Frank się o tym dowiaduje, pędzi do szpitala. Po drodze uświadamia sobie, jak bardzo ją kocha.

Odc. 4
Frank jedzie na rozprawę, aby bronić Martina Kodresa, w tym czasie dzwoni do niego Brian i każe mu natychmiast przyjechać. Gdy Frank się zjawia, Brian mówi mu, że ma telefon Bogdana, który zawiera dowody na Waldmana dotyczące transakcji narkotykowej. Frank wraca do sądu. Tam dowiaduje się, że Waldman planuje zaatakować Briana i natychmiast przekazuje informację Sarze. Sara razem z małym synkiem Liamem jedzie do Braiana, gdy udaje im się uciec, prosi go, aby oddał jej telefon Waldmana. Niestety Braian ucieka.

Odc. 5
Frank idzie prosto do rezydencji Waldmana, by szukać zemsty. Ale kiedy tam dotrze, zostaje powitany przez córkę Waldmana, Therese. Frank przez chwilę rozważa zastrzelenie jej, by w ten sposób odegrać się na Waldmanie. Tymczasem Sara poluje na Markosa. Widzi go, na wspólnym zdjęciu z Facebooka z Therese. Na szczęście Markos obiecał Therese, że wytropi jej zaginioną matkę, więc szybko się spotykają. Sara korzysta z okazji i aresztuje ich.

Odc. 6
Sara próbuje dowiedzieć się, dlaczego Waldman zabił ich rodziców. Spotyka się ze starym kolegą ojca i pokazuje mu zdjęcie, na którym ojciec stoi obok nieznanej kobiety. Okazuje się, że kobieta to była żona Waldmana, a matka Teresy, Blanka. Frank dowiaduje się, że Said odrzucił pracę w Bostonie i że będzie walczył o to, aby Sara na dobre odstąpiła od ich syna. W międzyczasie Sara wykorzystuje informacje, które otrzymała od Briana, by poprosić swojego szefa o zbadanie magazynu, w którym znajdują się narkotyki Waldmana i są gotowe do przepakowania.

Odc. 7
Sara jest nareszcie bliska napadu na warsztat w nadziei na znalezienie narkotyków i odstąpienie Bogdana. Ale kiedy pojawia się jej zespół, nie potrafią znaleźć narkotyków. Bogdan obserwuje ją z szerokim uśmiechem. Kilka dni wcześniej znalazł urządzenie śledzące jego samochód i bawił się z nią od tamtej pory. Tymczasem, Svend- Erik wciąga Franka na spotkanie z Waldmanem.

Odc. 8
Sara zdaje sobie sprawę, że mogłaby znaleźć Blankę za pośrednictwem Instagrama. Wysyła wiadomość do potencjalnego tropu z konta Therese, udając przyjaciółkę, zamierzającą skontaktować się z jej matką. Następnie sprowadza Franka, by sprawdził jedną z restauracji Bogdana, myśląc, że może być wykorzystywana do handlu narkotykami. Frank niechętnie jej pomaga, ale znajduje wystarczającą ilość dowodów, by zadzwonić do swojego szefa.

Odc. 9
Sara postanawia zaufać Blance. Jeśli jej ojciec jest winien, to nie ma sensu szukać zemsty. Pali wszystkie dowody, a następnie przekonuje Saida, by podjął pracę w Bostonie. To da jej czas na uporządkowanie swojego życia i szansę, na bycie matką, na którą zasługuje Liam.

Odc. 10
Waldman nakazuje Frankowi wyjazd z nim na Litwę, aby zawrzeć umowę. Jest on winny łotewskiemu handlarzowi narkotyków duże pieniądze i musi spłacić swój dług, aby nie zostać zabitym. Jednak w drodze na lotnisko Waldman informuje Franka, że plany się zmieniły. Spotkanie odbywa się w restauracji w mieście. Podczas gdy Frank jest aresztowany za udział w przestępstwach narkotykowych i morderstwie, Blanka pojawia się na pogrzebie Therese i podejmuje śmiertelną decyzję.

Dodaj komentarz