Gerlow, Jeanette Øbro & Tornbjerg, Ole: Skrig under vand

Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerg: Skrig under vand
Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerg: Skrig under vand

Autor: Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerg
Tytuł: Skrig under vand
Wydawnictwo: Politikens, 2010
Język oryginału: duński
Seria: Katrine Wraa (1)
Polskie wydanie: Krzyk pod wodą

W związku z problemami z przestępczością zorganizowaną, szef wydziału zabójstw kopenhaskiej policji zatrudnia Katrine Wraa, wykształconą w Anglii psycholog, specjalistkę od profilowania ofiary i zabójcy, kognitywnej techniki przesłuchań oraz profilowania geograficznego. Gdy Katrine przygotowuje się do tego zadania, w Kopenhadze dochodzi do brutalnego morderstwa. Cieszący się nienaganną opinią lekarz położnik, ojciec trzyletnich bliźniaków, został śmiertelnie ugodzony nożem w swoim ogrodzie.

Policja szybko trafia na ślad, zdający się prowadzić wprost do zabójcy. Emigrant z Czeczeni, którego żona była pacjentką zamordowanego lekarza i zmarła w wyniku powikłań poporodowych, wydaje się idealnym kandydatem. Tym bardziej że na jego ubraniu odkryto ślady krwi…

Jednak zarówno Katrine Wraa, jak i śledczy Jens Høgh, od pierwszej chwili obdarzający zaufaniem piękną i zdolną profilerkę, mają wiele wątpliwości. Stopniowo odkrywają prawdę, skrywaną za fasadą przykładnego życia rodzinnego i zawodowego.

 

Dodaj komentarz