Zło wraca do Fjällbacki

Camilla Läckberg, Häxan
Camilla Läckberg, Häxan

7 kwietnia ukaże się w Szwecji nowa powieść Camilli Läckberg, zatytułowana „Häxan” (Czarownica).

Autorka wraca znów do Fjällbacki i do swoich ulubionych bohaterów – Eriki i Patrika. Tym razem w poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej detektywi będą musieli cofnąć się aż do XVII wieku, kiedy to w regionie Bohuslän miały miejsce słynne procesy czarownic.

Punktem wyjście dla kryminalnej fabuły jest tym razem zniknięcie czteroletniej Linnei, która mieszkała niedaleko Fjällbacki. Okazuje się że trzydzieści lat wcześniej w podobny sposób z tego samego gospodarstwa zniknęła inna dziewczynka. Później znaleziono ją martwą. Oskarżono wówczas dwie trzynastolatki. Dziś jedna z nich nadal mieszka we Fjällbace. Druga pojawiła się właśnie na miejscu, jako znana aktorka, która wciela się w rolę Ingrid Bergman w filmie, który ma być nagrywany w okolicy. Czy może to być przypadek?

Oczywiście Patrik Hedstrom i jego koledzy z posterunku policji w Tanumshede badają, czy istnieje jakiś związek między tymi dwiema sprawami. Z kolei Erica pracuje nad książką o dawnym morderstwa. Losy małżonków muszą więc znów spleść się w jednej sprawie, które j rozwiązanie kryje się jeszcze dalej w mrokach historii.

Polska premiera przewidziana jest na połowę października.

 

2 myśli nt. „Zło wraca do Fjällbacki”

  1. Fabuła wskazuje na to, że ci, którzy kochają Camillę, będą się zachwycać, a ci, którzy ją krytykują znajda pole do popisu. Słowem równowaga będzie zachowana, a nowe dutki na koncie przybędą. Ale i tak przeczytam, bo w sumie wciąga ta seria 😉

Dodaj komentarz