Wilderäng, Lars: Stjärnklart

Lars Wilderäng: Stjärnklart
Lars Wilderäng: Stjärnklart

Autor: Lars Wilderäng
Tytuł: Stjärnklart
Wydawnictwo: Massolit Förlag, 2014
Język oryginału: szwedzki
Seria: Rozgwieżdżone niebo (1)
Polskie wydanie: Rozgwieżdżone niebo

Jest coś niepokojącego w rosnącej liczbie psujących się telefonów na terenie całego kraju. Na dodatek wada produkcyjna mikroczipów sprawia, że drogi szybko zamieniają się w cmentarzyska samochodów. Pociągi coraz częściej się psują, sklepowe półki pustoszeją, letnie przymrozki stają się normą, podobnie jak codzienne przerwy w dostawach prądu.
Gdy elitarna jednostka żołnierzy z oddziału specjalnego pod dowództwem Gustafa Silverbane’a przygotowuje się do zagranicznej misji, wydarza się coś bardzo złego i niebo wypełnia ognisty blask. Survivalowiec Filip Stenvik jest świadkiem tego, jak jego niegdyś wyśmiewane hobby nagle staje się umiejętnością decydującą o życiu i śmierci. W rosnącym zamieszaniu oficer policji Peter Ragnhell sięga po niekonwencjonalne środki walki z przestępczością. Programistka Anna Ljungberg dokonuje natomiast odkrycia, które może zagrozić ludzkiej egzystencji na Ziemi.
A może jest już zbyt późno, by to zatrzymać?
Po kolejnej awarii sieci energetycznej wszystko zmienia się na zawsze. Sprzęt elektroniczny staje się bezużyteczny, a ludzie nie są przygotowani na jego brak. Mroczna jesień zamienia się w skąpaną w blasku gwiazd, pełną chaosu zimę, którą przeżyją nieliczni.

Dodaj komentarz