Mankell, Henning: Nim nadejdzie mróz

Henning Mankell: Nim nadejdzie mróz
Henning Mankell: Nim nadejdzie mróz

Autor: Henning Mankell
Tytuł oryginału: Innan frosten
Wydawnictwo: W.A.B., 2012
Język oryginału: szwedzki
Seria: Wallander (10)
Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska
Liczba stron: 544

Misterna historia kryminalna, opowiedziana z perspektywy kobiety, groźny fanatyzm religijny, w tle informacje z Nowego Jorku po ataku na WTC…

Mija lato 2001 roku, Linda, córka Kurta Wallandera, ukończyła szkołę policyjną i wkrótce rozpocznie pracę w komisariacie w Ystad. Po powrocie do rodzinnego miasta zatrzymuje się u swego autorytarnego ojca, traktującego ją jak nastolatkę. Linda odnawia znajomość z przyjaciółkami szkolnymi, Zebrą i Anną. Policja dostaje anonimowe zgłoszenie o płonących na jeziorze łabędziach, a kilka dni później o spalonym cielaku. Niedługo potem Birgitta Medberg, badająca stare, zapomniane ścieżki w Skanii, nie wraca do swego domu. Okazuje się, że została brutalnie zamordowana.

Anna wyznaje Lindzie, że widziała w Malmö… swojego ojca. A przecież ten zniknął z jej życia wiele lat temu! Linda, umówiona z Anną, nie zastaje jej w domu i pełna podejrzeń rozpoczyna poszukiwania. Kurt Wallander, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, ani myśli słuchać jej teorii dotyczącej zniknięcia Anny.

Pobierz darmowy fragment w postaci pliku epub.

Inne wydania:

Henning Mankell: Nim nadejdzie mróz (Kolekcja Polityki)
Henning Mankell: Nim nadejdzie mróz (Kolekcja Polityki)

Dodaj komentarz