Holt, Anne: To co moje

Anne Holt: To co moje
Anne Holt: To co moje

Autor: Anne Holt
Tytuł oryginału: Det der er mit
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co, 2008
Język oryginału: norweski
Seria: Inger Johanne Vik i Yngvar Stubø (1)
Tłumaczenie: Elżbieta Hygen
Liczba stron: 327

Dziewięcioletnia Emilia zaginęła w drodze ze szkoły do domu. Znaleziono jedynie jej plecak i bukiet kwiatów podbiału. Sześć dni później mały Kim zostaje porwany nocą ze swego pokoju. Wkrótce powraca do rodziny ? nieżywy i z przypiętą kartką, na której widnieje zdanie: „Dostajesz to, na co zasługujesz”.

Naukowiec Inger Johanne Vik, matka małej Kristiane, jest wstrząśnięta zniknięciem dzieci, podobnie jak cała Norwegia. Ale kiedy komisarz Yngvar Stubø prosi ją o pomoc w rozwiązaniu zagadki, początkowo odmawia, mimo że ma za sobą przeszłość w FBI zarówno jako prawnik, jak i psycholog. I wtedy znika bez śladu kolejne dziecko ? z autobusu pełnego pasażerów. O dziwo, nikt jednak nie zauważa niczego podejrzanego.

Kim jest zwyrodnialec, który tak okrutnie postępuje z dziećmi? Bo nie ulega wątpliwości, że to ta sama osoba. Jaki może mieć motyw? Czy między jego ofiarami istnieje jakiś związek? Inger Johanne Vik zgadza się pomóc Yngvarowi Stubo w rozwikłaniu tej sprawy, by nie dopuścić do kolejnej tragedii.

Dodaj komentarz