Sehlberg, Dan T.: Sinon

Dan T. Sehlberg: Sinon
Dan T. Sehlberg: Sinon

Autor: Dan T. Sehlberg
Tytuł oryginału: Sinon
Wydawnictwo: Czarna Owca, 2015
Język oryginału: szwedzki
Seria: Eric Söderqvist (2)
Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Liczba stron: 360
Hanna, żona profesora informatyki Erica Söderqvista, jako jedyna przeżyła zakażenie nowym wirusem – NcoLV. Do szpitali trafiają kolejni zarażeni. W pilnie strzeżonych laboratoriach ważą się losy świata, stojącego na krawędzi pandemii. Firma biotechnologiczna Cryonordic powiązana z terrorystami twierdzi, że jest blisko opracowania skutecznej szczepionki. Potrzebuje jednak przeciwciał, które są obecne tylko we krwi Hanny.

Sinon jeden z najważniejszych doradców premiera Izraela, zdemaskowany jako szpieg Hezbollahu został wtrącony do więzienia. Po spektakularnym uwolnieniu otrzymuje od Cryonordic tajne zlecenie – ma zadbać o rozprzestrzenienie się wirusa. Jednak powodowany żądzą zemsty Sinon przekształca plan w coś, co zagraża całej ludzkości. Na drodze do celu stoi tylko jedna przeszkoda – Hanna.

Eric zdaje sobie sprawę, że jego żona jest w niebezpieczeństwie. Ma nadzieję, że ochroni ją Rachel Papo, agentka Mossadu i jego dawna znajoma, która pewnego dnia zjawia się w ich domu. Nie domyśla się jednak, na czyje zlecenie działa i jak bardzo potrafi być bezwzględna.

Pobierz darmowy fragment w postaci pliku epub.

Dodaj komentarz